HURMANıN üZERINE LIMON SıKıP YENIRSE NE OLUR?

Ramazan Aylarında daha sık tüketilen hurmanın birçok faydası var. Hurma lif bakımından çok zengin ve uzun süre tok tutuyor. Peki hurmanın üzerine limon skıp yerseniz ne olur?

Vitamin, lif, magnezyum dostu olan hurmanın faydaları saymakla bitmez. Hurmanın kan şekerini dengeleyici özelliği de bulunuyor. Peki bu şifalı besin limonla bir araya geldiğinde hangi etkilere sahip olur?

Hurma ve lif iki ayrı şifalı meyveler. Peki birlikte tüketildiğinde ne olur?

HURMA VE LİF BİRLİKTE TÜKETİLİRSE NE OLUR?

Lif yönünden zengin olan hurmayı limonla tükettiğiniz zaman bağırsaklarınızı desteklemiş olursunuz. Her gün hurma ve limon yerseniz, kolay kolay kabız olmazsınız.

Hurmanın içerisinde yer alan potasyum, kalsiyum ve magnezyum kemikleri güçlendiriyor. Limon ile karışınca ise kemik erimesine engel oluyor.

Vitamin ve antioksidan yönünden zengin olan hurma ile limon aynı zamanda enerjinizi de yükseltir ve daha zinde bir gün geçirmenizi sağlar.

Kalbi de koruyan bu karışım, B6 vitamini yönünden son derece zengindir. Yine hurma limonla birleştiği zaman stresten korunur ve yaşlanma hızının önüne geçersiniz.

Hurma uzun süre tok tutmanın yanı sıra kan şekerinin aniden yükselmesini önler. Aynı zamanda sindirimi düzenler ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Limon ise bunu hızlandırır.

2023-03-25T14:21:46Z dg43tfdfdgfd