ZEYTINYAğLı LIMON KüRü NASıL YAPıLıR? ZEYTINYAğLı LIMON KüRü YAPıLışı, FAYDALARı VE KULLANıMı...

Sağlıklı yaşam şüphesiz hepimiz için çok önemlidir. Bu anlamda zeytinyağı ve limonun faydası oldukça büyüktür. Zeytinyağı ve limon pek çok farklı şekilde tüketilebilir. Fakat kür şeklinde hazırlanan zeytinyağı ve limonun birçok faydasının olduğunu söylemek mümkündür. Zeytinyağlı limon kürü nasıl yapılır? İşte, zeytinyağlı limon kürü yapılışı, faydaları ve kullanımı hakkında merak edilenler.

Limon C vitamini açısından en zengin besinlerden birisidir. Zeytinyağı ve limon ile hazırlanan kürün insan sağlığına çok faydası olduğu bilinir. Bu nedenle bu kürün nasıl hazırlandığını bilmek oldukça önemlidir.

ZEYTİNYAĞLI LİMON KÜRÜ NASIL YAPILIR?

Zeytinyağının faydaları saymakla bitmemektedir. Hem cilt hem de genel vücut sağlığı açısından oldukça faydalı olan zeytinyağı, günlük hayatta da çok sık tercih edilmektedir. Halk arasında sıvı altın olarak bilinen bu yağ yemeklerde de çok sık tercih edilmektedir. Zeytinyağı yemeklerde tüketilebildiği gibi soğuk olarak da tüketilmektedir. Özellikle limon ile hazırlanan kür ile tüketildiğinde birçok faydası ile karşılaşmak mümkündür.

Zeytinyağı limon kürü düzenli tüketildiğinde birçok faydası bulunur. Bu kürü hazırlamak da oldukça kolaydır. 1 yemek kaşığı zeytinyağı, yarım limon ve 1 su bardağı su malzemelerinin hazırlanması ile zeytinyağı limon kürü tüketilebilir.

ZEYTİNYAĞI LİMON KÜRÜ YAPILIŞI

Zeytinyağı limon kürü için 1 yemek kaşığı saf zeytinyağı ile yarım limon sıkılmalı ve karıştırılmalıdır. Bu karışıma 1 bardak su eklenmelidir. Karıştırıldıktan sonra zeytinyağı ve limon kürü tüketilebilir. Bunun yanı sıra bu karışıma maydanoz sapları da eklenebilir. Maydanoz sapları limon suyu ve su beraber blenderdan geçirildikten sonra her sabah aç karnına bu karışım tüketilir.

Bu karışım düzenli uygulanmalıdır. Düzenli uygulandıktan sonra 10 gün ara vererek tüketime devam edilebilir. Düzenli uygulandığı zaman faydalarını görmek mümkündür.

ZEYTİNYAĞI LİMON KÜRÜ FAYDALARI NELERDİR?

Zeytinyağı limon kürünün her açıdan faydası bulunmaktadır. İnsan sağlığına olan faydaları şunlardır:

- Sindirime faydası vardır.

- Kilo vermeye yardımcıdır.

- Diyete yardımcıdır.

- Beyin sağlığını korur.

- Cildi besler.

- Kürün kolesterolü dengeleme özelliği bulunmaktadır.

- Kişilerin daha genç görünmesine yardımcı olur.

- Karaciğerin temizlenmesine ve karaciğerin yenilenmesine yardımcıdır.

- Saç, tırnak ve cilt için çok faydalıdır.

- Vücuttaki iltihapları iyileştirir.

- Kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir.

- Hipertansiyonu önler.

- Felç riskini azaltır ve beyin hücrelerini yeniler.

ZEYTİNYAĞI LİMON KÜRÜ NASIL KULLANILIR?

Zeytinyağı karaciğeri temizler ve yenilenmesine yardımcı olur. Sabahları aç karnına zeytinyağı tüketmek bu nedenle çok önemlidir. Zeytinyağı ile beraber limon da ekleyerek oluşturulan kürün tüketimi de oldukça faydalıdır.

Sabahları aç karnına zeytinyağı limon kürü kahvaltıdan yaklaşık 10 dakika önce tüketilmelidir. Bu şekilde tüketilen kürün düzenli tüketilmesi gerekmektedir. Bir süre sonra cilde, tırnaklara ve tüm insan vücudundaki organlara faydasını görmek de mümkün olacaktır.

 

2023-03-28T14:46:26Z dg43tfdfdgfd